Temat najnowszego numeru „Niedzieli”: ACH, TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ... CZYLI JAKA? [Katarzyna Krawcewicz]
Podobno coraz trudniej porwać ją do działania. Podobno woli ekrany od rzeczywistości. W temacie numeru pokazujemy, że to niepełny obraz. Są też tacy, którym się chce. I nie są w tym sami. Na łamach „Niedzieli” młodzi ludzie mówią o Bogu i swoich pasjach.
Biblia o zwierzętach [Michał Wojciechowski]
Pismo Święte tysiące razy wspomina rozmaite zwierzęta. Można się w nim doszukać wiadomości o ponad siedemdziesięciu rodzajach zwierząt i ptaków, które często występują pod wieloma nazwami. Rozróżniane są zwierzęta oswojone i dzikie, czyste i nieczyste, a także ukazywana jest symbolika zwierząt.
Madonna ze skały [Włodzimierz Rędzioch]
Kościół przychylnie wypowiedział się w sprawie kalabryjskiego Lourdes, czyli objawienia się Matki Bożej włoskiemu tercjarzowi zakonu św. Franciszka z Asyżu – bratu Cosimo Fragomeniemu. Treść tych objawień oraz sylwetkę wizjonera przybliża włoski korespondent „Niedzieli”.
50 lat cudu [Rafał Porzeziński]
Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce świętuje swoje 50-lecie. Ta nazwa znana jest na całym świecie, a jej owoców smakują miliony ludzi na wszystkich kontynentach. Z tej racji Rafał Porzeziński na łamach „Niedzieli” przybliża historię tej wspólnoty oraz metody, dzięki którym wyciąga z nałogu ludzi na całym świecie.
Wojsko bardziej powszechne [Artur Stelmasiak]
Po agresji Rosji na Ukrainę zmienia się myślenie na temat obronności Polski. Dziś już wiadomo, że obok wojska zawodowego musimy mieć przeszkoloną rezerwę – wojsko musi być bardziej powszechne. O zmianach w polskiej armii pisze publicysta „Niedzieli”.
Historia lubi porządek [Marta Żyszkowska-Zeller]
O przeszłości można mówić na wiele sposobów, a jednym z nich jest ukazanie jej na konkretnych przykładach. Muzealne eksponaty mówią o tych, którzy je stworzyli lub ich używali, nierzadko o wiele więcej niż słowa. My jednak nie zadowalamy się samym obrazem, kształtem, opisem. Muzea chcemy zwiedzać aktywnie, z zaangażowaniem, by nie tylko coś zobaczyć, ale też – a może przede wszystkim – przeżyć historię, doświadczyć jej niejako na własnej skórze. Takie muzea prezentuje publicystka na łamach „Niedzieli”.
Mjetek z Zimbabwe [Jacek Pałkiewicz]
„Mjetek” wyznaje, że Afryka nauczyła go na nowo bycia księdzem. To tu zrozumiał, że Pan Bóg i ludzie oczekują od niego po prostu bycia dobrym człowiekiem. Historię o. Macieja Malickiego, werbisty prezentuje w najnowszym numeru „Niedzieli” Jacek Pałkiewicz.
NA STRONACH „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ”:
Obrazy sportowców, którzy publicznie wyznają wiarę oraz świadectwo życia i wiary państwa Michalaków, rodziców ośmiu córek. A ponadto sposoby na komary oraz inspiracje na domowe aranżacje.