Historia Izraela i Judy w starożytności
Książka Historia Izraela i Judy obejmuje dzieje tych terenów od początku do powstania Bar Kochby w latach 132-135 po Chr., wykorzystując w sposób krytyczny wszystkie dostępne źródła, przede wszystkim archeologiczne i epigraficzne.
Prezentacja wydarzeń uwzględnia najnowsze osiągnięcia krytyki biblijnej i poszukiwań historiograficznych. Oprócz pism historyków języka greckiego wykorzystano także dokumentację papirusową i archeologiczną.
Autorem pozycji jest Paolo Merlo, profesor nauk teologicznych oraz historii starożytnego Bliskiego Wschodu, wykładowca Starego Testamentu na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim oraz wykładowca w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.
ODBIORCY KSIĄŻKI:
- książka jest adresowana do wszystkich czytelników, którzy chcieliby zdobyć potrzebną wiedzę, aby podjąć stu...
- Autorzy: Paolo Merlo
- Wydawnictwo: Jedność
- Rodzaj okładki: oprawa: broszurowa
- Data premiery: 2026-04-20
- Liczba stron: 272
- Wymiary: 205x145 mm
- EAN: 9788383533827




