Biblijne drogi ku braterstwu to praktyczna lektura trzydziestu tekstów ze Starego i Nowego Testamentu, które poruszają problem relacji braterskich. Obok historii rodzinnych (np. Kaina i Abla, Józefa i jego bracia, Piotra i Jana, Marii i Marty) pojawia się szereg tekstów, w których braterstwo jest widziane w perspektywie powołania każdego człowieka do bycia siostrą/bratem (np. przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, Modlitwa Pańska, Pawłowy Hymn o miłości). Sztuka braterstwa jest ostatecznie ukazana w świetle słów i czynów Jezusa Chrystusa, który jest naszym Bratem. Książka ta stanowi pomoc dla osób, które w sposób aktywny chcą czytać Pismo Święte. Utrzymana jest w konwencji konspektu, dzięki czemu może być wykorzystana przez katechetów, jak również przez grupy biblijne. Książka ukazuje możliwości zastosowania różnych metod interpretacji Pisma Świętego, które przełożone na praktykę metod aktywizujących pozwalają na dynamiczne odczytywanie orędzia biblijnego.
Dołączona do książki płyta CD zawiera materiał, który umożliwi przygotowanie i prowadzenie spotkań biblijnych. Równocześnie publikacja zawiera komentarze biblijne, które stanowią inspirację do indywidualnej lektury tekstów biblijnych poświęconych tematyce braterstwa.
Ks. Wojciech Pikor (ur. 1969), doktor teologii. Adiunkt w Katedrze Ksiąg Prorockich w Instytucie Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II oraz wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Autor książek: La comunicazione profetica alla luce di Ez 23, Tesi Gregoriana. Serie Teologia 88, Roma 2002; Biblijne pytania o Boże miłosierdzie, Pelplin 2004. Opublikował kilkadziesiąt artykułów naukowych m.in. w Collectanea Theologica, Katechecie, Rocznikach Teologicznych, Verbum Vitae, Zeszytach Naukowych KUL.